top of page

Medi@Tека НУШ

Віртуальна подорож до шкільної медіатеки
Автор: Бібліотекар Тихоненко Зоя Миколаївна 
Енергодарської ЗОШ №7

Поняття «медіатека» вперше почали вживати французи у XX столітті. У ті часи це був далеко не інноваційний інтерактивний простір, а звичайнісіньке сховище оцифрованих книг.

Прогресує суспільство — прогресують і поняття. Сучасна медіатека включає грандіозне скупчення мультимедійний файлів на різній технічній апаратурі, змогу працювати як на комп'ютері, так і зі звичайними книжками, використовувати в роботі диски, великі екрани й інші інноваційні технології. Приміщення медіатек у світі здебільшого нагадує штаб-квартири бізнес-компаній: це просторі кімнати, модерний дизайн і мінімум меблів. Використовують лише найпотрібніші речі.

Перша_Львівська_Медіатека

screen 1.png
Главная: Приветствие
Медіаграмотність

Медіаграмотність

ЮНЕСКО опублікувала п'ять принципів медійної та інформаційної грамотності

Принцип 1. Інформація, комунікація, бібліотеки, медіа, технології, інтернет мають використовуватися суспільством критично. Вони рівні за статусом, і жодне з цих джерел не варто вважати більш значущим, ніж інші.   

Принцип 2. Кожен громадянин є творцем інформації/знань. Кожен має право на доступ до інформації/знань та право на самовираження. Медійна та інформаційна грамотність має бути для всіх - і для чоловіків, і для жінок, - і тісно пов’язана з правами людини.

Принцип 3. Інформація, знання та повідомлення не завжди є нейтральними, незалежними чи неупередженими. Будь-яка концептуалізація, використання і застосування MIL повинна зробити це твердження прозорим і зрозумілим для всіх громадян.

Принцип 4. Кожен громадянин хоче отримувати і розуміти нову інформацію, знання і повідомлення та мати можливість на спілкування з іншими, навіть якщо він не висловлює це прагнення. Їх права на це ніколи не мають порушуватися.

Принцип 5. Медійна та інформаційна грамотність не набувається одномоментно. Це постійний та динамічний досвід і процес. Його можна вважати завершеним, якщо він включає в себе знання, вміння та установки щодо використання, створення та передачі інформації, щодо медіа та технологічного контенту

Главная: О нас

Медіатека для інклюзивного навчання

Україна взяла курс на розвиток інклюзивної освіти. Діти з особливими потребами мають бути соціально адаптовані в майбутньому. А це можливо тільки завдяки відкриттю ресурсних кімнат і медіатек в школах України

В освітніх закладах «медіатека» визначається як структурний підрозділ бібліотеки і створюється на базі комп’ютерного залу, центру, лабораторії. Це поняття більше застосовується шкільними та вузівськими бібліотеками. В Україні медіатека як соціокультурне явище активно поширюється і завдяки програмі «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», яку патронує Благодійний Фонд Петра Порошенка. В межах проекту створено велику кількість медіатек як частину навчального простору інклюзивної освіти в різних містах України.

«Медіатеки України»

В медіатеці.JPG

В медіатеці

Які книги ми читаємо?

Главная: Наша команда

Контакти

Шкільна медіатека знаходиться за адресою: ЗОШ №7,
бульвар Каштановий,1,
Енергодар, Запорізька обл., Україна

медіатека.JPG
Главная: Contact
IMG_7069.JPG

Запрошуємо  учнів 1-4 класів до  медіатеки


Графік роботи

ПН–ПТ: 8:00–17:00

Вихідні: субота, неділя

Главная: Часы работы

До ваших послуг:

Малюємо і навчаємося.jpg
Ігри для дітей.jpg
Новорічна..jpg

Кінетичний пісок

Популярна новинка для дитячої творчості

Це новинка, яка була винайдена в Швеції і полюбилася мамами з усього світу.

Дитячий кінетичний пісок (Kinetic Sand) дуже сильно схожий на звичайний вологий пісок, але, він легко пересипається крізь пальці, залишаючись сухим.

Цей пісок легко піддається роботі вмілими дитячими ручками, реалізує уяву і розвиває фантазію. Ігри з кінетичним піском добре розвивають дрібну моторику.

Сайт "Світ малечі"

Конструктор "Lego", шахи та інші розвиваючі ігри

Дитинство - це вік гри

Малюк, в грі, не тільки пізнає світ, а й висловлює до нього своє ставлення. Чи завжди ми, дорослі, уважно і серйозно ставимося до дитячої гри? Чи можемо «на рівних» грати з дитиною, вибирати для нього найбільш цікаву і корисну іграшку? Чи можемо зробити так, щоб гра стала дійсно розвиваючим, виховуючим і коригувальним засобом?

“НАВЧАЛЬНІ ТА ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ІЗ LEGO”

Сучвсна дитяча література, тематичні виставки, цікаві бібліотечні заходи

Медіа-освіта шкільна

охоплює інтегровану медіа-освіту (використання медіа-дидактики в межах існуючих предметів), спеціальні навчальні курси, факультативи, гурткову, студійну та інші форми позакласної роботи. Ця форма медіа-освіти спрямована переважно на формування критичного мислення, комунікаційної медіа-компетентності. Важливу роль мають відігравати шкільні бібліотеки як сучасні комп’ютеризовані центри, в яких концентрується інформаційно-пошукова діяльність учнів.

КОНЦЕПЦІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ МЕДІА-ОСВІТИ В УКРАЇНІ

Главная: Услуги
Главная: Лента блога
Главная: Лента блога
bottom of page